SAPist

SAP MM, ABAP

Herhangi bir alanda F4’e bastığınızda o alan için tanımlanmış veriler listelenir. Ancak bu liste içinde sizin hiçbir zaman kullanmayacağınız veriler de gelir. Her seferinde veri yığını içinden işinize yarayacak olanı bulmaya çalışmak yerine devamlı kullandığınız verileri favorilere alabilirsiniz.

Aşağıdaki arama yardımı satınalma organizasyonu alanının arama yardımı. Bu arama yardımında 124 tane organizasyon mevcut. Ancak satınalma siparişi açan birisi olarak benim bunların sadece 5 tanesine ihtiyacım var.

Bu durumda ihtiyacım olan organizasyona bir kere tıklayıp daha sonra 1 numaralı butona tıkladığımda artık bu organizasyon favorim olur. Diğer organizasyonlar da aynı şekilde favori listesine alınır.

arama yardımı-tut

2 numaralı butona tıkladığımda  favori listemi görüntülerim. 1 numaralı buton ile favori listemden veri silerim ve favorilerimde bir daha görünmez. 2 numaralı buton ile tüm verilerin olduğu listeye geri dönebilirim.

favori f4-

Favori listesi oluşturulduktan sonra arama yardımı açıldığında her zaman direkt olarak bu liste açılır. Bu ayar sadece benim kullanıcım için geçerlidir. Diğer kullanıcılar bu listeyi göremez. Her kullanıcı kendi favori listesini oluşturabilir.

 

 

#19 F4 Arama Yardımında Favoriler” için bir yanıt

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: