SAPist

SAP MM, ABAP

Düzenli aralıklarla aynı malzemeler için satınalma talebi(SAT) açıyorsanız daha önceden oluşturduğunuz SAT’lardan kopyalayarak yeni SAT oluşturmak hem hataları engeller hem de işinizi hızlandırır.

Belge kopyalamak için önce “Belgeye genel bakış” bölümü açılır. 1 numaralı butona tıklanır, buradan “Satınalma talepleri (kullanıcı)” seçilir. Sizin kullanıcınız ile açılmış SAT’lar listelenir.

sat kopyala

Örneğin; “10017966” nolu SAT’ı kopyalamak için önce SAT numarası imleç ile işaretlenir(tek tık). Daha sonra 3 numaralı kopyala butonu ile kalemlere genel bakış alanına(5 numaralı alan) kopyalanmış olur.

Bundan sonra “miktarlarda” ve “istenen teslimat tarihleri” alanlarında düzenleme yapıp SAT’ı kaydedebilirsiniz.

kopyalanan sat

Kopyalanmak istenen SAT’ın tüm kalemleri kopyalanmak istenmezse, kopyalama kalem kalem de yapılabilir. SAT numarası yerine kalem numarası imleç ile seçilir(2 numara). Bir başka SAT’tan başka kalemler de seçilebilir ve yine kopyala butonuna tıklanarak seçilen kalemler 5 numaralı alana kopyalanır.

Kopyalamak için bir diğer yöntem de kopyalanacak SAT’ı imleç ile tutup 4 numaralı sepetin içine bırakmak. Hangisi kolayınıza geliyorsa onu tercih edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: