SAPist

SAP MM, ABAP

Malzeme ana verisinde yapılan değişiklikler MM04 işlem kodu ile görüntülenir. Başka bir yolda Temel verilerdeki Malzeme Bilgisi butonuna tıklayarak görüntülemektir.

MM04 işlem koduna girilir. Değişiklikleri görüntülenecek malzeme kodu yazılıp F8 ile çalıştırılır. Değişikliklerin hepsi değil de daha özel değişiklikler görüntülenmek istenirse seçim kriterleri doldurulabilir. Örneğin; belirli bir üretim yerindeki değişiklikler için üretim yeri girilir veya değiştiren kullanıcı adı veya belirli bir tarihten sonraki değişiklikler için ‘Dğş. başlangıç tarihi’ alanına tarih girilerek F8 ile çalıştırılır.

MM04-01

Sadece malzeme kodu girilerek çalıştırıldığı için tüm değişiklikler görüntülenir. Değişikliğin yapıldığı tarih, saat, değiştiren, değişiklik numarası, değişikliğin yapıldığı işlem kodu görüntülenir. Değişiklik numarası kullanılıyorsa dolu olarak gelir. Kullanım amacı her değişikliğe bir numara vermek ve değişiklikleri kontrol altına almak.

MM04-02

Yukarıdaki satırlara çift tıklandığında değişikliğin ayrıntısı açılır.

Aşağıdaki ekrandan 2892 malzemesinin 1986 üretim yerinde 10.04.2018 tarihinde saat 12:03:02’de XIBIRDAL kullanıcısı tarafından satınalma grubu boşken 001 olarak değiştirildiği anlaşılır.

MM04-04

Ekrandan geri gelindiğinde ‘Satır seçi’ sütununda görüntülenen değişiklik satırlarına sistem tarafından otomatik tık atılır. Hangi satırın görüntülenip görüntülenmediğini belirlemek için faydalı bir özelliktir.

MM04-03

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: