SAPist

SAP MM, ABAP

Mal hareketi yapılınca yapılan hareketin çıktısının oluşması için aşağıdaki işaretli yazdırma etkinliği tıkı atılmalı. Bu tık atıldığında sistem kontrolleri yapıp hangi çıktı türünün oluşacağını belirleyip çıktıyı oluşturur.

Eğer her hareketin veya çoğu hareketin çıktısı oluşacaksa, zamandan tasarruf için ve tıkın atılmasının unutulmasının önüne geçmek için parametre kullanılır.

NDR parametresi-1

SU3 veya Su01 işlem kodundan ilgili kullanıcıya NDR parametresi X değeri ile atanırsa herhangi bir mal hareketi işlem kodunda(MIGO, MB1B…) yazdırma etkinliği tıkı tıklanmış olarak gelir.

NDR parametresi

Tık kullanıcı tarafından kaldırılabilir. Sistemden logout yapılmadığı takdirde son hali nasılsa diğer girişlerde de o şekilde gelir. Yani NDR parametresi tanımladınız ve MIGO işlem koduna girdiniz ve tıklı geldi. Ama ilgili hareket için çıktı lazım değilse tıkı kaldırıp hareketi kaydettiniz. Sonra yeniden MIGO’ya girdiniz bu defa da tıksız olarak gelir. Son halini sistem o oturumunuz için hatırlar. Ancak logout olup tekrar sisteme bağlanırsanız parametre tanımlı olduğu için yine tıklı gelir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: